Red Bull Ragnarok 2010 (Norway)

Bookmark and Share

‹‹ Tagasi

Ragnaroki idee põhineb iidsel Norra müüdil, mis räägib võitlusest, kus jäävad ellu ainult tugevaimad sõdijad.

Üks kuldmedal sõitis ka Eestisse!!!  

Snowboard woman

1.Marianna Voznessenskaja (EST)  2laps

2.Susi Mai (GER) 1lap

Snowboard men

1.Sigve Botnen (NOR) 4 laps  3.27.05  

2.Marek Zach   (POL)  4 laps  3.27.07  

3.Marius Coucheron (NOR)     3.41.41  

Ski men

1.Bjørn Kaupang           (NOR) 2.57.07

2.Tens Farm Neck Terje (NOR) 3.00.01

3.Christian Nerdrum      (NOR) 3.23.23

17.04.2010  Red Bull Ragnarok  - Race

Võistlustel oligi kõik nii nagu selles iidses legendis.

Tuule kiirus oli puhanguti kuni 30m/s, mis lõi ideaalsed tingimused Red Bull Ragnaroki läbiviimiseks. Võistlustel osales üle saja snowkiteri 17nest erinevast riigist. Paljud ei saanud kohale tulla Islandi vulkaani tõttu, kõik lennud tühistati.

Sportlased pidid läbima viis ringi( üks ring 20km) ning minema ümber viiest poist. Marsruut oli nii raske, et vaid vähesed jõudsid finišisse. Pool teed kulges järve pinnal ning pool mägedes. Järsud kallakud, kivid, lõhed ning alad ülitugeva tuulega. Kui arvutada sirglõikude järgi distantsi kogupikkus, siis on selleks umbes 100km.

Start pidi olema kell 12.30, kuid oli pool tundi edasi lükatud korraldajate poolt, kes ootasid helikopterit võttemeeskonnaga. Helikopter ei väljunudki, jällegi vulkaani tegevuse tõttu. Sportlased ootasid rahulikult starti pumbates täis suuri lohesid, tuule kiiruseks oli 5-6m/s ning kohati langes ka nulli.

Start!!!! Tuul tugevnes välkkiirelt. Algas verine võitlus. Kes startisid suurte lohedega, kiiresti kahetsesid oma valikut. Esimene poi asus mäel kõrgusel 1200m, tipus tuule kiiruseks oli 25-30m/s. Paljud riderid olid sunnitud seal oma lohed maha viskama. Palju varustust sai viga ning ka sportlased olid mööda kallakut laiali paisatud. Andsid alla ning sõitsid tagasi Ruben Lenten(13m2) ja Aaron Hadlow(11m2). Tulles tagasi paljud kiterid otsustasid, et sõit on liiga ohtlik ning loobusid võistlemast, teised aga võtsid väiksemad lohed ning astusid visalt võitlustulle. Lisaks sellele langes tuul kohati 3m/s ning inimestel tuli joosta, et lohed üleval püsiksid.

Kõigist osalenud naistest jätkas võistlust vaid kaks sportlast. Esimese ringi läbis esimesena Susie Mai, kuid teadmata põjustel loobus edasisest osalemisest. Susie ise tunnistab,et pole kunagi lume sõitnud.

Marianna Voznesenskaja aga suutis läbida kaks ringi ning võita!

Õnnitleme Mariannat, sellise laheda võidu puhul!

IMG_0370.jpg  Marianna ja Susi Mai

Morten Gjerstad :"Mina olen sõitnud siin regulaarset iga aasta ja nii viis aastat järjest, kuid pole kunagi satunu otsa nii karmidele tingimustele!" ja seda ütleb inimene, kes viimaseid aastaid teenis endale leiba filmides filme siin Haugastolis.

Bjørn Kaupang (NOR) :"See oli üks raskemaid võistluskogemusi minu elus. Ma startisin 13nese lohega ning võitlesin, et jõuda esimese ringi finišisse. Siis võtsin 9se lohe ning tundsin ennast kohe palju paremini".

Sigve Botnen (NOR) :"Tuul muutus orkaaniks kohe pärast starti ning mu lohe purunes siis kui jõudsin esimesele tipule. Õnneks suutsin katkise lohega jõuda tagasi starti ning vahetada ta väiksema lohe vastu".

Arne Kvade (EST): "Ma unistasin terve elu sellistest võistlustest! Saades kutse meie klubile Red Bulli poolt olin otsustanud sõita Norra momentaalselt. Prognoos ei lubanud tugevat tuult, seega üheksas lohe jäi koju. Nüüd ma tean, et Haugastolis puhub tuul ennustamatult ning mida kõrgemal seda tugevamalt. Ma startisin 12m2 Spleenega ning Martti Ozon 17m2. Me ei teadnud, et tipus hakkame oma elu eest võitlema. Minu lohe ei kannatunud nii tugevat puhangut ning ma olin sunnitud sooritama u 15meetrise lennu üle teiste peade.

30 anikee.jpgPhoto by http:anikee.livejournal.com

Õnneks maandusin kivide vahele, visates lohe maha üritasin veel kuidagi võidelda 40minutit, et päästa lohe. Kuna lohe tõmbas mind endiselt üritasin püsida paigal suuskadega, käe aga pistsin kui ankru sügavale lumme. Mul vedas, et minu poole lendas kõhuli üks kiter, kelle lohe suutsin kinni püüda ja tema aitas ka mind. Üldiselt sain vigastada vaid paari sinika näol, mõned kaotasid oma lohed igaveseks, mõned murdsid trapetseid, mõned aga lõpetasid karkudega. Pärast seda läksin stardi tsooni. Võtsin 11m2 Cautioni, pikka dipoweriga. Ning läksin taas võitlusesse. Hurraaa! Läbisin kaks ringi!! See oli väga lahe!  Marttil vedas vähem- katkine lohe ning  katkised liinid ning võistlus tuli lõpetada. Üldiselt vapustas Norra mind oma imelise loodusega. Reisimuljed olid superlahedad. Kus võib veel näha kõiki staare filmist „ Something Stronger". Kõik väga khuulid kutid, ei mingit üleolevat käitumist".

Täname Nikolai Rodinit selle unustamatu reisi organiseerimise eest!

 

Bookmark and Share

RSS
Nimi:
Tekst:
:D :) :( :O :? 8) :x :P :oops: :cry: :kiss: :wink: :!: :| 
 
Tulemus:
  
29.04.2010 14:15:55 Marek “Murphy” Zach : http://www.flyozone.com/snowkites/en/news/headlines/15276 2 koht snowboard
23.04.2010 13:03:58 18.04.2010: Cable http://www.youtube.com/watch?v=gzoeYb0qszk
Ülesse
2008 © Copyright TallinnaSurfiklubi.
All rights reserved.
Tel: +372 5341 0428 mail: info@tallinnasurfiklubi.ee
Pane kinni
Reklaami ruum
Tuuleinfo
Lohed ja lauad:
spleene