Silver Horn

Bookmark and Share

‹‹ Вернуться

 

Silver sai juba ammu aru, et lohesurf on narkootikum, mis tekitab sõltuvust momentaalselt. Võistlused, hängimine, sõpradega reisimine - see on ju nii tore, et kõik see olemas on. Võibolla just sellepärast suudab Silver säilitada positiivsust, jäädes ka heaks sportlaseks.

Meeskonna "Spinners" teamrider. Ühesõnaga khuul kutt!

 

autor Aivar.jpg

"Sõitke hästi ja ärge kiruge teisi kes on  algajad, olite ka teie ja ma tean, olen näinud!"

 

Kuidas astusid kitesurfing'u maailma Silver?

See algas talvel 2002a. Harku Järvel,siis oli võimalus proovida madratslohe. Samal päeval ostsin juba isikliku lohe, kõik see oli liiga lahe ja kaasakiskuv. Talvel oli vilgas tegevus ja 2003a. kevadel soetasin oma esimese pumbatavalohe.
Sealt algas siis minu karjäär kitesurfingu maailma, mis oli mõnes mõttes raske kuna polnud eelkäijaid.

 

Kas sul on olemas elumoto?

Võimalikult palju tegeleda nende asjadega, mis pakuvad häid emotsionaalseid hetki. Võimaluse korral olla tööst nii palju eemal kui saab ja mitte tormata, siis jäävad paljud head asjad kahesilma vahele.

 

Kuidas valmistud ette võistlusteks, on sul mingi strateegia?

Jah! võimalusel enne võistlust, teen endale peas valmis kava ,mida teha kavatsen ja kuidas.
Samas võtan arvesse ka teisi võistlejaid, kelle vastu astun ja hea on enne võistlust käia
korra merel olukorda hindamas.

 

 

Kas auhinnafond mõjutab sinu tahtmist osaleda võistlustel?

Ma ei lähtu sellest, sest iga võistlus annab mingi uue kogemuse ja nipi mida järgmine kord ära kasutada. Tähtis pole võit vaid osavõtt ja kui ei võistle siis keegi sulle niisama esikohta ei kingi.

 

Millise spordialaga tegelesid enne kitesurfingut?

Talve jääsurf ja suvel windsurf aga lohe paistis juba kaugelt silma ja tundus kordi lahedam.

 

Kas sul on peale lohe veel hobisid?

Lumelaud, wakeboard aga mõlemad jäävad alla lohesurfile ja lohesurf andnud mõlemale alale palju rohkem kindlustunnet. Lohesurfist on palju kasu ka teiste alade harrastamiseks.

 

Milline sõidustiil meeldib sulle kõige rohkem  ja miks?

Freestyle kuna nagu nimi juba ütleb saab teha kõike mis pähe tuleb ja seal pole piire.Enamus freestyle trikke saab teha üsna väikse tuulega juba ja siis pole karta ka, et midagi hullu juhtuks.

 

Mis on sulle freestyles olulisem kas stiil või rasked trikid?

Stiiliks radikaalne kuna mulle ei meeldi eriti selline nikerdamine ja väga tehnilised trikid.
Kui minna siis ikka kõik asjad teha kõrgelt ja efekselt,  meeldib see! mille peale paljud araks alguses löövad. Võta nüüd kinni mis meeldib kas stiil või trikid ütleme siis mõlemad.

 

Milline trik tuli sul esimesena maha?

Hm! oot las ma korra mõtlen, backspinn aga ega lihtsalt ei tulnud, polnud kedagi kes ees teeks ja mõne nipi mida peab tegema, mis ajal.

 

Sinu moodus vabaneda hirmust, uue elemendi õppimisel?

Nii palju kui võimalik enne selgeks mida peab tegema õhus ja mis võib juhtuda kui välja ei tule. Siis kaob ka hirm ja valusad maandumised, ilma valiks ka mitte raju esmaseks proovimiseks.

 

Kas on mõni trikk, mille ees sa araks lööd?

Oli aga enam mitte kuna kuskil kaks aastat tagasi oli väga valus kukkumine kui proovisin kiteloopi esimest korda, lõppes hamba puruga suus. Ja see tegi araks nüüd kui tean kuidas teha on loopid minu
lemmikuimaid trikke. Vahet pole kas madalalt või kõrgelt ja  hooke või anhooke.

 

Räägi meile oma kõige õnnetumast maandumisest?

Kõige hullemad  maandumised on olnud kaldale aga üks on kõige valusam mis ja tobedam juhus.Vanemad olijad tevad sellest vist kõik aga see oli puhtalt enda lolluse tõttu kuna võistlust tuult ei olnud siis oli vaja teha trikke kaldal, sealt tuli ka maandumine pea ja õla peale. See on õnnetu kuna olin eemal kitesurfist pea kaks aastat. Samas  õnne, et midagi hullemat ei juhtunud, hea õppetund ja nüüd hoian kaldast eemale võimaluse korral.

 

Millised trikid tulevad sul koguaeg välja ja millistega pead tööd tegema?

Hm! Arvan kunagi pole kindel kas tuleb välja aga  lukus on igasugused spinnid  ja grabid. Kiteloopid on veel millega peab vaeva nägema ja samuti handelpassid sest viimased kaks vajavad ka head füüsilist tugevust ja vastupidavust.

 

Sinu meelest kõige nõmedam trikk?

Eks see ole handelpass ja ma pole vist ainus kes nii arvab, see trikk pole minu arust atraktiivne, stiilne ja jube valusalt võib käes välja väänata. Ma pole veel  ära teinud aga poomi olen ära puutunud ja samas see on see veel ära tegemisest pool.

 

Kes sinu meelest teeb Eestis kõige stiilsemaid trikke(mitte ilmtingimata keerulisi)?

Hea küsimus pole nagu nii vaadanud aga tegelikult on hea vaadata kõik kes teevad midagi ma ei annaks oma stiilipunkti kellegile vaid kõigile. Eks seda teevad kohtunikud võistuse ajal, kes on siis antud hetkel stiilsem ja parem.

 

Mis kite suurus on su lempar?

Oleneb mida teha vees aga  9 ruutu c-lohe on lemmik, sest lohe on parjalt kiire ja hüpped kõrged. Väiksema lohe juures on hea see tunne, et jõud käib endal lohest üle ja muidugi flati ehk sileda vee peal speed.

 

Sinu lemmikud tingimused sõitmiseks?

Hm!  Hea küsimus taas aga head tingimused on sile vesi, 10m/s tuult ja päike paistaks, siis tulevad asjad paremini välja. Valiks ranna laia liiva ribaga, vesi olgu pikalt madal ja kive poleks.

 

Parim koht, kus sõitnud oled?

Pole nüüd väga võrrelda erinevaid kohti aga Egiptus on mis välja tooks ja ega parimat ei oska tahta, kui siis vesi võiks vähem soolasem olla. Samas kohti seal on ja palju, igaüks saab selle mis talle meeldib. Mulle meeldivad seal need laguunid kus on sile ja kena läbipaistev vesi.

 

Milline välismaa reis jäi sulle kõige rohkem meelde ja miks?

Mulle tuli esmalt reis Egiptusesse, kohaks oli Wadi lahami. Meelde jäävaks tegi selle reisi see, et oled välismaal aga sõitma lähed kui koduranda. Sõitmas käisime väikse laguuni peal ja peale meie seltskonna polnud seal teisi sõitjaid lux juu! Kalda äärne vesi oli külm noo 23kraadi aga mida kaugemale sõitsid siis tundus vesi aina soojem sai seal tehtud mõõtmine 29,5kraadi nagu vannivesi. Kõik sellesid väikse asjad teevad reisi meelde jäävaks ja punkti paneb seltskond kellega sa seal oled.

 

Kuhu unistad sõita?

Kariibimere äärde tahaks mõnele saarele,  seal on elamusi nii maal kui merel ja kokku see kõik maine paradiis. Muidugi ei tea kui ära käiks kas siis oleks arvamus sama aga see on koht kuhu unistan sõita.

 

Kõige parem puhkus sinu jaoks...?

Puhkus algab siis kui enam ei pea kuskile tormama vaid on aega olla seal kus oled ja ei pea päevast päeva puhuma. Vahest tundub see lohetamine ka juba kui tööle minek, samas puhkad merel olles kuna kõik igapäevased jamad kaovad ja üksi puhata on jama! hea seltskond teed selle meelde jäävaks.

 

Sinu soovitused meie rideritele ja võistluste korraldajatele?

Sõitke hästi ja ärge kiruge teisi kes on  algajad, olite ka teie ja ma tean, olen näinud!  Kõik on järsku väga proffiks saanud ja teised kadugu rannast, ma ei tea aga minule jää keegi ette kuna lähen sõidan veits kõrval kus teisi pole. Korraldamisega on jama juba ammu nagu võistlused välja öeldakse on tuul läinud ja eks peaks mõtlema korraldamisel kus realselt ka tuul puhub. Ja võistlusi saab teha ka mujal ärge mõelge esmaseks kohaks edela Eestit. Kui tahta head tuult siis peab ikka saartele minema, seal on võimalus suurem võitlused hästi läbi viia.

 

Mida armastad rohkem kas alkoholi või keefirit?

Keefir pole olnud väga lemmik aga hommikul läheb hästi küll all, samas alkohol põhjustab selle hommikuse tunde, nii et keefir ja alkohol käib käsikäes. Vastavalt ajale sobib üks või teine.Kes on su lempar muusika esitaja?

Selleks on liiga mitu aga ütleme siis nii kõik on kodumaised ja järgmine suvi näete neid taas esinemas.

 

Mis täpsemalt on kitesurfing sinu jaoks? Ainult kaks sõna.

Ride Hard.
 

Aitäh sulle Silver !

21.12.2008


 

Bookmark and Share

RSS
Имя:
Текст:
:D :) :( :O :? 8) :x :P :oops: :cry: :kiss: :wink: :!: :| 
 
Ответ:
  
Наверх
2008 © Copyright TallinnaSurfiklubi.
All rights reserved.
Tel: +372 5341 0428 mail: info@tallinnasurfiklubi.ee
Закрыть
Reklaami ruum
Tuuleinfo
Кайты и доски:
spleene