Traagiline sündmus

Bookmark and Share

‹‹ Вернуться

spasenie4.jpg

Hea kui te sõidate põldudel, kuid see artikkel puudutab rohkem neid, kes sõidavad jäätunud lahtedel või järvedel, kus risk on väga suur.

 

19ndal jaanuaril St.Peterburgis leidis aset traagiline sündmus -  uppus naislohetaja. Oli tavaline laupäev, tuult polnud kella kuueni- puhuma hakkas alles siis kui pimedaks läks. Sõitma mindi kolmekesi, kuid tagasi tuli ainult kaks. Päästjad leidsid ainult ühe suusa ja kiivri, pole aimu kuhu suunas liigub veevool ning millal naise keha leitakse.

 

Kunagi ei taha halvale mõelda, kuid juhtuda võib kõik ning parem on teada kuidas sellises olukorras käituda.

Mida siis elab läbi inimene, kes järsku satub jääkülma vette? Esiteks muutub hingamine raskendatuks. Pea on just kui suure raudvõruga kokku tõmmatud. Süda hakkab kiiremini lööma, arteriaalne vererõhk tõuseb kriitilise piirini. Kiires urma põhjuseks paljudel juhtudel paanika. Kõige olulisem faktor ellujäämiseks on aeg. Sellises olukorras on jutt minutitest, statistika järgi on enda päästmiseks aega vaid 3-5min.

Nii räägivad inimesed, kes on olnud sellises olukorras.

"Tuleb üritada hoida lohet üleval õhus, see on peamine päästerõngas. Tavaline mäesuusatamise riietuse sisse jääb palju õhku, mis hoiab sind mõned minutid veepinnal ning ei lase põhja vajuda. Kui mitte satuda paanikasse siis võib tagasi jääle „veereda nagu hüljes".

"Ükskord käisin sõitmas 7m madrats lohega jääl, kui järsku tuul langes kuni 2-3m/s. Nii kui ma jäin suuskadel seisma jää minu all murdus. Ümberringi kedagi ei olnud, abi karjuda on mõtetu. Veest sain välja nii umbes viiendal katsel. Tahaks mainida, et riided ning saapad ei tõmmanud mind põhja selle viie minuti jooksul. Vedas, et inimesed elasid ümbruskonnas, sai sooja pärast. Tahaks muidugi, et see info pärises olukorras kellegile kunagi vaja ei läheks".

"Ma sattusin sellisesse olukorda umbes kümme aastat tagasi. Üks suusk tuli kukkumisel kohe küljes ära. Siis tõmbas tuulega mind otse vette. Teist suuska, mis jalga jäi, kasutasin selleks, et tagasi jääle saada. Jää oli küllaltki paks ning ääred ei murdunud. Autovõtmed ja telefon muidugi lakkasid töötamas kohe. Külm eriti polnud ning saapad ei tõmmanud ka eriti põhja".

"Olen pidanud jääle tagasi ronima kaks korda. Pärast esimest paanika hoogu, saab aru, et hoides ühe käega jääst kinni saab ujuda pinnal. Edasi on juba raskem! Ilma jäänaelata jalga jääle üles visata on ebareaalne. Tuleb jalgu liigutada kõigest väest vee pinnal ning püüda kättega kinni saada väikestest pragudest jää pinnal. Saab välja nii nagu hülged seda teevad. Tähtis! Ronid sinna kust sa vette sattusid. Seal on kindlalt tugev jää. Ning jäänael kaasa kindlasti".

spasenie3.jpg

Pidage meeles, et kui sõidate pikkasid vahemaid siis isegi kui saate välja võite surra alajahtumise kätte! Võib võtta kaasa seljakott sooja teega või siis isegi haalar ei tee paha näiteks kui asute kaldalt 30km kaugusel, saate riided vahetada vajadusel. Hoidke end!

 

 

Bookmark and Share

RSS
Имя:
Текст:
:D :) :( :O :? 8) :x :P :oops: :cry: :kiss: :wink: :!: :| 
 
Ответ:
  
Наверх
2008 © Copyright TallinnaSurfiklubi.
All rights reserved.
Tel: +372 5341 0428 mail: info@tallinnasurfiklubi.ee
Закрыть
Reklaami ruum
Tuuleinfo
Кайты и доски:
spleene